FORMULA 2: Domača nedeljska zmaga za TICKTUMA

Daniel Ticktum je zmagal na turbolentni sprinterski dirki Formule 2 v Silverstonu. Na stopničkah še Christian Lundgaard (ART) in Louis Deletraz (Charouz).

Daniel Ticktum (DAMS) je v nedeljo v britanskem Silverstonu zmagal na sprinterski dirki in tako dosegel svojo prvo zmago v Formuli 2. Britanec je bil na 21 krogov dolgi dirki večino časa suveren na prvem mestu, a na koncu bi ga skoraj presenetil Christian Lundgaard (ART), ki je po menjavi pnevmatik vozil precej hitreje. Tretje mesto je pripadlo Švicarju Louisu Deletrazu (Charouz).

Za Micka Schumacherja se je četrti dirkaški vikend sezone 2020 končal z razočaranjem. Sin Michaela Schumacherja je bil šesti in tako pri točkah. Toda nato so ga iz njegove ekipe Prema poklicali v bokse, da je zamenjal pnevmatike med fazo varnostnega avtomobila. Težava je bila, ker so to storili šele po drugem krogu za varnostnim avtomobilom.

Zaradi tega je Schumacher padel na 13. mesto in pozneje ni mogel bistveno izboljšati uvrstitve. Po napaki v zadnjem krogu je dirko končal na 14. mestu, na prvem od dveh dirkaških vikendov v Silverstonu je odnesel le zbral le dve točki.

V boju za zmago je Ticktum prevzel vodstvo s prvega startnega položaja, zatem pa se je Lundgaard v nekaj ovinkih s petega zavihtel na drugo mesto. Danec je to uvrstitev zadržal do 13. kroga, preden ga je prehitel Callum Ilott (Virtuosi).

Britancu se je  mudilo, saj je po trku z Yukijem Tsunodo (Carlin) v prvem krogu dobil 5-sekundno kazen. Dva kroga kasneje to ni bilo več važno. Ilott se je zavrtel v ovinku Club, motor njegovega dirkalnika je ugasnil in dirke je bilo zanj konec.

Nato je na stezo prišel varnostni avto, kar so mnogi izkoristili za postanek v boksih. Med prvimi so reagirali pri ART-u in na Lundgaardovem dirkalniku trde pnevmatike zamenjali za srednje. Na račun tega je član Renaultovega podmladka izgubil tri mesat, ki jih je po ponovnem startu ponovno pridobil v zadnjih treh krogih dirke – in na koncu zmago zgrešil le za 0,3 sekunde.

Pri Premi so prav tako sledili isti strategiji, tako pri Schumacherju kot tudi pri Robertu Schwarzmanu, a en krog pozneje, potem ko so se vozniki za varnostnim avtomobilom že zbližali. Ob tem, da se taktika ni obnesla, so pri Premi imeli težave tudi s pritrjevanjem zadnjega desnega kolesa na Schwarzmanov dirkalnik.

Za tremi najboljšimi so se razvrstili Jehan Daruvala (Carlin), zmagovalec glavne dirke Nikita Mazepin (Hitech), Felipe Drugovich, Nobuharu Matsushita (oba MP Motorsport) in Jack Aitken. Po osmih dirkah vodi Schwarzman, ki ima 81 točk pred Ilottom (73) in Lundgaardom (69). Schumacher, ki je pred vikendom zasedal četrto mesto v Silverstonu, je po dveh manj uspešnih dirkah z 41 točkami padel na skupno deveto mesto.