FORMULA 2: Druga letošnja zmaga za Calluma ILOTTA

Po svoji drugi zmagi v sezoni je Callum Ilott prevzel vodstvo v točkovnem seštevku Formule 2.

Callum Ilott (Virtuosi) je dobil glavno dirko petega tekmovalnega vikenda sezone Formule 2 v Silverstonu. Član Ferrarijevega podmladka je slavil suvereno zmago s pole positiona v dirki, ki so jo narekovale različne strategije moštev.

Po 29 krogih je imel na ciljni črti za 8.574 sekunde prednosti pred Christianom Lundgaardom (ART). Tretji je bil Jack Aitken (Campos, +12.303 sekunde). Za Ilotta je bila to druga zmaga v sezoni, s katero je tudi prevzel vodstvo v prvenstvu.

Mick Schumacher (Prema) je po dirki z vzponi in padci prečkal ciljno črto na sedmem mestu in bo zato danes na sprinterski preizkušnji začel iz prve vrste. Sin Michaela Schumacherja se je iz osmega že v prvem krogu prebil na peto mesto, nato v devetem krogu, ko so vodilni štirje šli v bokse po mehke pnevmatike, prevzel vodstvo, a je predolgo vztrajal na gumah trde zmesi in na koncu izgubil dve mesti.

Spektakularno prehitevanje Nikite Mazepina.

Schumacher je bil nato udeležen v dveh spektakularnih prehitevanjih. Najprej je prehitel Daniela Ticktuma (DAMS) po zunanji strani hitrega ovinka Chapel. Nekaj krogov pozneje pa je moral Schumacher priznati premoč Nikiti Mazepinu (Hitechu) na vhodu v Stowe, ki je mimo Nemca prišel tako, da je bil z dvema kolesoma celo na travi.

Rus Mazepin, ki je izbral isto strategijo kot Schumacher, vendar je pnevmatike zamenjal en krog pozneje, se je v zadnji fazi dirke povzpel na četrto mesto. Peti je bil Švicar Louis Deletraz (Charouz), ki je tako kot prejšnji teden v ovinku Vale zablestel z izjemnimi prehitevalnimi manevri.

Yuki Tsunoda (Carlin), Schumacher, Schwarzman, Guanyu Zhou (Virtuosi) in Felipe Drugovich so popolnili prvo deseterico.

Dan Ticktum je pred koncem dirke povzročil manjši škandal, ko naj bi ga oviral eden od dirkačev moštva HWA. Britanec je zato preklinjal po radiu: “Če bo to spet storil, se bom zapeljal vanj.” Ne bi bilo prvič. V Formuli 4 dni je Ticktum enkrat že izgubil dirkaško dovoljenje, ker je prehitel več avtomobilov za varnostnim avtomobilom in nato namerno zrinil tekmovalca s proge.