MXGP: Tim GAJSER skupno drugi na VN LATVIJE

Po petih mesecih premora se je z VN Latvije nadaljevalo svetovno prvenstvo v motokrosu. V razredu MXGP je slavil Nizozemec Glenn Coldenhoff, drugi je bil Slovenec Tim Gajser, tretji pa Francoz Romain Febvre.

Tim Gajser je bil najhitrejši v prvi vožnji, pred tem je bil najhitrejši že na drugem treningu in si je s tem privozil tudi pole position. V prvih krogih je uspel obdržati vodstvo, nato pa ga je prehitel Coldenhoff, ki ga je Gajser uspel prehiteti nazaj in si nabrati tudi lepo prednost, tako da je proti koncu dirke lahko odpeljal bolj sproščeno.

o 17 krogih je v cilj slabi dve sekundi za njim prišel Coldenhoff, tretji je bil Febvre (+4,8 sekunde), četrti pa Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM, +5,9 sekunde), ki pred Gajserjem vodi v prvenstvu.

Druga vožnja se je prav tako začela v znamenju Haložana, ki pa je šest minut pred koncem padel in vodstvo prepustil Coldenhoffu in zdrsnil na peto mesto. Kljub hrabremu lovu za tekmeci svoje uvrstitve v drugi vožnji ni uspel izboljšati. V drugi vožnji je na drugem mestu pristal Jeremy Seewer, tretji pa je bil Romain Febvre.

V skupnem seštevku Tim Gajser za glavnim konkurentom Jeffreyjem Herlingsom zaostaja še za 4 točke.

Po treh preizkušnjah je v vodstvu še vedno Jeffrey Herlings, ki ima pred Gajserjem 4 točke prednosti. V razredu MX2 je nastopil še en Slovenec, in sicer Jan Pancar, ki je skupno končal na 22. mestu. V latvijskem Kegumsu bosta na sporedu še dve dirki, prva že jutri (VN Rige), v nedeljo, 16. avgusta, pa bo na isti progi na sporedu še VN Kegumsa.