Formula E Berlin 6/6: Prvi pole position za MERCEDES

Mercedes se lahko veseli prvega najhitrejšega časa v kvalifikacijah za dirko Formule E. Stoffel Vandoorne je namreč osvojil pole position na šesti in s tem zadnji dirki v Berlinu.

Stoffel Vandoorne (Mercedes) je zasedel pole position pred zadnjo dirko Formule E v sezoni 2019/20. Medtem se bo šest najboljših voznikov v skupni razvrstitvi moralo lotiti dirke povsem iz začelja.

Belgijski voznik Mercedesa je za sabo pustil Sebastiena Buemija (Nissan-e.dams; 2. mesto) in Reneja Rasta (Audi; 3. mesto). Svoj drugi pole v prvenstvu je zasedel s prednostjo 0,059 sekunde. To je tudi prvi pole position za Mercedes, odkar je znamka iz Stuttgarta vstopila v to tekmovanje.

Vodilni v prvenstvu so se ponovno znašli na repu kvalifikacijske lestvice. Še najvišje je segel Maximilian Günther (BMW-Andretti), ki bo startal z 18. pozicije, mesto za njim pa je pristal novi prvak Antonio Felix da Costa (DS Techeetah).