PORTIMAO, Test: Aleix ESPARGARO z najboljšim časom dneva

Na novo asfaltirani progi je Aleix Espargaro za pol sekunde izboljšal čas, ki je bil v seriji Superbike potreben za pole position. Večina dirkačev je nastopila s serijskimi motocikli.

V sredo so nekateri vozniki MotoGP spoznavali stezo v Portimau na Portugalskem, kjer bo 22. novembra potekalo finale letošnje sezone. Progo so pred nekaj tedni na novo asfaltirali. Nekateri vozniki so stezo že poznali iz preteklosti, a za večino je bil Portimao povsem novo poglavje.

V skladu s predpisi so morali redni vozniki MotoGP voziti serijske motocikle. V Portimau so tako vozili Joan Mir, Alex Rins, Maverick Vinales, Valentino Rossi, Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci, Jack Miller, Francesco Bagnaia, Takaaki Nakagami, Miguel Oliveira, Brad Binder, Pol Espargaro, Johann Zarco, Tito Rabat in Alex Marquez.

Večina voznikov ni imela nameščenih transponderjev za merjenje časa. Ker KTM v prodajnem programu trenutno nima primernega serijskega modela, so se trije dirkači znamke KTM na progo podali z motocikli drugih znamk, vendar brez logotipov.

Zaradi koncesijskih pravil je Aleix Espargaro lahko vozil Apriliin motocikel razreda MotoGP. Progo je na začetku sezone sicer že spoznaval z motociklom serije Superbike.

Aleix Espargaro je tudi postavil najhitrejši čas dneva z 1:40,170 minute. Za primerjavo, Jonathan Rea (Kawasaki) je v svetovnem prvenstvu serije Superbike v začetku avgusta s časom 1:40,676 minute zasedel pole position. To je bilo še preden je bil položen nov asfalt.

Večina dirkačev je nastopila s serijskimi motocikli.

Na progi so bile tudi testne ekipe in njihovi testni vozniki. To so bili Stefan Bradl (Honda), Michele Pirro (Ducati), Dani Pedrosa (KTM), Jorge Lorenzo (Honda), Bradley Smith (Aprilia) in Sylvain Guintoli (Suzuki).

Transponderji za merjenje časa so bili nameščeni na motociklih razreda MotoGP. Lorenzo je zjutraj odpeljal 31 krogov ter dodatnih 18 popoldne. Bil je nekaj sekund počasnejši od najhitrejšega časa Aleixa Espargaroja. Yamaha je na progo poslala M1 iz lanske sezone.

Pri ekipah MotoGP je šlo predvsem za preizkušanje Michelinovih pnevmatik. Po drugi strani pa je bilo mogoče zbrati prve podatke za nastavitve, saj je Portimao letos prvič na koledarju MotoGP.