ESTEBAN OCON: Je mogoče letos doseči več STOPNIČK?

S tremi uvrstitvami na stopničke se je Renault v lanski sezoni vrnil med prve tri ekipe. Za letošnjo sezono pa je Esteban Ocon kljub temu nekoliko zadržan.

V svoji sezoni vrnitve lanskega leta je Estebanu Oconu uspelo doseči prve stopničke v karieri. Na dirki VN Sakhirja je dirkač ekipe Renault zasedel drugo mesto. Njegovemu moštvenemu kolegu Danielu Ricciardu pa je uspelo osvojiti dvakrat tretje mesto.

Krivulja forme Renaulta je torej kazala navzgor, ali to pomeni dober znak za letošnjo sezono, ko bo tovarniško moštvo nastopalo pod imenom Alpine? “Videli bomo, tačas še tega ne vemo,” je odgovoril Ocon, ki se je navezal na lansko sezono. “Lansko leto smo končali z močnimi rezultati. Osvojili smo tri uvrstitve na stopničke, imeli smo nekaj dobrih trenutkov, nekaj pa tudi slabših. Gledano v celoti pa smo to leto dobro napredovali.” Seveda se želijo tem rezultatom priključiti tudi letos. “Kar bomo znova poskusili je to, da opravimo nadaljnji napredek, da ujamemo fante iz vrhunskih ekip in da vidimo, če se lahko z njimi borimo,” pojasni Ocon.

Esteban Ocon, ki je lani na dirki VN Sakhirja osvojil svoje prve stopničke v karieri, umirja pričakovanja pred začetkom sezone in pravi, da bo treba počakati do prve dirke.

A dokler ne bomo z novim dirkalnikom opravili prvega testa in dokler ne bomo na prvih kvalifikacijah, ne bomo dejansko vedeli, kje se natanko nahajamo. Trenutno je to namreč težko povedati. Nikogar ne smemo podceniti, to je povsem jasno. Vendar pa trdo delamo tudi na svoji strani,” tako Francoz. Nagovorjen na dirkalnik sezone 2022, ki bo dopuščal znova več sprememb, pa Ocon pravi: “Najprej počakajmo na sezono 2021 in potem bomo videli naprej. Najprej opravimo letošnje prvenstvo. Menim, da je pomembno, da se še naprej razvijamo. In več bomo letos razumeli o dirkalniku, večji bomo dosegli napredek, bolj nam bo to pomagalo za leto 2022. Toda, en korak za drugim.”