Miguel OLIVEIRA zmagal dirko za VN KATALONIJE

Portugalec Miguel Oliveira (KTM) je zmagovalec dirke za VN Katalonije, ki sta jo na stopničkah končala še Johann Zarco (Pramac Ducati) in Jack Miller (Ducati).

Fabio Quartararo, ki je zadnjih nekaj krogov dirkal z odpetim zaščitnim kombinezonom in brez prsnega ščitnika, je v cilj sicer pripeljal na tretjem mestu, a je zaradi vožnje izven steze bil kaznovan s tremi sekundami pribitka in je svoje mesto moral predati Avstralcu.

KTM, ki na začetku sezone ni ujel prave forme, se očitno vrača v boje za najvišja mesta, saj je Oliveira na prejšnji dirki zasedel drugo mesto, le-temu pa je zdaj sledila še zmaga v Kataloniji. Portugalec je v Barceloni navdušil ljubitelje motociklizma. Prikazal je zelo zrelo vožnjo, odbil napade tekmecev, vmes za nekaj časa Quartararoju tudi taktično prepustil vodstvo, a se spet vrnil na prvo mesto.

Zadnje kroge ga je najbolj ogrožal Johann Zarco na poltovarniškem Pramac Ducatiju, ki je na ciljni črti zaostal vsega 175 tisočink sekunde, v boj za stopničke pa se je proti koncu dirke vmešal tudi vodilni v skupnem seštevku, Fabio Quartararo, a je na koncu zaradi omenjene kazni ostal brez stopničk, med samo vožnjo pa je poskrbel za nemalo začudenja med gledalci, saj si je odpel kombinezon in odvrgel plastični ščitnik prsnega koša.

Za najbolj nenavadno sceno dneva je poskrbel Fabio Quartararo, ki si je kar med vožnjo odpel kombinezon in odstranil ščitnik prsnega koša.

Marc Marquez je dirko končal v osmem krogu, ko je padel v ovinku št. 10. Za Španca je to že tretji zaporedni odstop v letošnji sezoni. Podobno se je godilo Valentinu Rossiju, za katerega se je dirka končala devet krogov kasneje, dirke pa nista končala niti domačina, brata Pol in Aleix Espargaro.

Prvič v sezoni so se na tribunah lahko zbrali tudi navijači, lokalne oblasti so dovolile vstop 24 tisoč ljubiteljem motociklizma, kar sicer pomeni približno petino zmogljivosti tega dirkališča.
Po sedmih dirkah sezone je skupno vodstvo kljub kazni obdržal Quartararo, ki ima zdaj 118 točk, drugi je Zarco s 101. Miller je tretji z 90, Bagnaia pa četrti z 88.