FORMULA 1 objavila novi koledar druge polovice sezone z 22 DIRKAMI

Prihaja novi izziv, saj jih čaka veliko potovanj in pandemija koronavirusa še vedno straši po svetu. Iz tega razloga je sedaj že jasno, da ekipe ne bodo potovale na Japonsko in v Avstralijo.

Zamenjava ene od teh dveh dirk naj bi bil Katar, kjer že dirka MotoGP. Stefano Domenicali pojasnjuje, da se res pogovarjajo z dirkališčem v Katarju. “Ja, res je, govorilo se je o Katarju. Ne morem nič potrditi ali zanikati, ker to z moje strani ne bi bilo lepo,” je za časnik The Independent dejal šef Formule 1. “Moramo najti za rešitev odpovedane dirke VN Avstralije in koledar bomo kmalu razkrili, upam da že ta konec tedna.“

Prvi mož Formule 1 Stefano Domenicali je sedaj priznal, da so v pogovoru s Katarjem, ki bi lahko zamenjal odpovedano Avstralijo.

Poleg tega je Domenicali tudi razkril, da se bosta dirki VN Mehike in VN Brazilije odvijali kljub dejstvu, da sta obe državi na rdečem seznamu Združenega kraljestva. Obe dirke so prestavili za en teden, da da busta skupaj s Katarjem tvorili nepriljubljeni trojček. To bo potem od 7. do 21. novembra. “V resnici imamo sedaj cilj izvesti 22 dirk in to bi bil veliki uspeh, saj še nismo nikoli prevozili toliko v enem letu in ne smemo pozabiti, da smo še vedno v času Covida,” zaključi Domenicali.  

https://twitter.com/F1/status/1431565924025438215

Novi koledar druge polovice sezone Formule 1 leta 2021

DirkaDatum#R
VN Belgije27.-29.8.202112
VN NIzozemske03.-05.09.202113
VN Italije10.-12.09.202114
VN Rusije26.-26.09.202115
VN Turčije08.-10.10.202116
VN ZDA22.-24.10.202117
VN Mehike05.-07.11.202118
VN Brazilije12.-14.11.202119
VN? (Katarja?)19.-21.11.202120
VN Savdske Arabije03.-05.12.202121
VN Abu Dabija10.-12.12.202122

       

Najnovejše

Kitajska pomoč za Maserati

Huawei naj bi zagotovil tehnologijo, JAC razvoj in proizvodnjo,...

Električni Audi A4 zamuja do leta 2029

Težave z novo platformo SSP so začetek proizvodnje modela...

BMW serije 8 ostaja brez istoimenskega naslednjika

Številka osem kot jo poznamo danes se iz BMW-jeve...

Toyota Hilux s pogonom na vodik prihaja leta 2028

Toyota je razkrila konkretne številke za vodikovo izvedbo Hiluxa,...

Ne prezrite

Kitajska pomoč za Maserati

Huawei naj bi zagotovil tehnologijo, JAC razvoj in proizvodnjo,...

Električni Audi A4 zamuja do leta 2029

Težave z novo platformo SSP so začetek proizvodnje modela...

BMW serije 8 ostaja brez istoimenskega naslednjika

Številka osem kot jo poznamo danes se iz BMW-jeve...

Toyota Hilux s pogonom na vodik prihaja leta 2028

Toyota je razkrila konkretne številke za vodikovo izvedbo Hiluxa,...

Honda Accord: Pol stoletja japonske odličnosti

Z lansiranjem modela Accord leta 1976 je Honda dokončno...
Bojan Vrbnjak
Bojan Vrbnjak
F1 entuziast, ljubitelj golfa, potovanj in ljubiteljski fotograf.

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj