in ,

VN TURČIJE, FP1: Prvi trening HAMILTONU z novim motorjem

Lewis Hamilton je dobil prvi prosti trening VN Turčije. Dirkač ekipe Mercedes je bil hitrejši od Maxa Verstappna na drugem in Charlesa Leclerca na tretjem mestu.

Po lanski drsalnici VN Turčije, se je steza Istanbul Park Circuit tokrat pokazala v občutno boljšem stanju. A to se bo lahko tekom dirkaškega konca tedna spremenilo, saj so napovedane plohe tako jutri kot v nedeljo.

Prvi trening je dobil Lewis Hamilton in to z novim motorjem z notranjim izgorevanjem, kar ga bo po kvalifikacijah stalo deset dodatnih mest. Dirkač Mercedesa je z najhitreje odpeljanim krogom za okrog sedem desetink sekunde podrl rekord steze, ki ga je leta 2005 postavil Juan-Pablo Montoya.

Max Verstappen je v belem Red Bullu – v čast slovesa motornega partnerja Honde – zasedel drugo mesto.

Rezultat

Britanec je svoj najhitrejši rekordni čas steze, ki meri 5,338 kilometra, odpeljal v 1:24.178 minute. S tem je bil za štiri desetinke sekunde hitrejši od Maxa Verstappna v belem Red Bullu. Tako kot ostali dirkači, sta tudi oba glavna kandidata za letošnji naslov prvaka že na prvem treningu preizkušala najmehkejšo zmes gum. Nizozemec in njegov mehiški moštveni kolega sta se pritoževala nad močnim podkrmarjenjem.

Tretji je bil na prvem treningu Charles Leclerc v Ferrariju.

Na tretje mesto se je uvrstil Charles Leclerc s Ferrarijem, za njim pa najdemo Valtterija Bottasa v drugem Mercedesu. Na petem mestu je Carlos Sainz potrdil dobro formo Scuderie, šesto mesto pa je zasedel Esteban Ocon v AlpineF1. Na sedmem mestu je Lando Norris v McLarnu že zaostal za več kot sekundo. Tik za njim se je na osmo mesto uvrstil Pierre Gasly z AlphaTaurijem. Deseterico pa zaključujeta Fernando Alonso in Sergio Perez.

Od enajstega mesta naprej pa so se dirkači uvrstili takole: George Russell (Williams), Daniel Ricciardo (McLaren), Sebastian Vettel (Aston Martin), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), Nicholas Latifi (Williams), Kimi Raikkonen (Alfa Romeo), Lance Stroll (Aston Martin), Yuki Tsunoda (AlphaTauri), Mick Schumacher (Haas) in Nikita Mazepin (Haas).

Kimi Raikkonen je bil dirkač, ki je dosegel najvišjo hitrost prvega treninga.

Tehnika

Poleg Lewisa Hamiltona je novi motor prejel tudi Carlos Sainz, pri čem so pri Ferrariju Špancu zamenjali celotno pogonsko enoto, zaradi česar bo moral nedeljsko dirko pričeti iz začelja.