in ,

Dvojna sreča: Zato se je MAX VERSTAPPEN odločil za številko 33

Dejansko je njegova najljubša številka 3, toda ob vstopu v Formulo 1 je bila že dodeljena, imajo jo namreč Daniel Ricciardo.

Ravno pri izbiri startnih številk igra vraževerje v motošportu pogosto določeno vlogo. Nekateri dirkači imajo svoje številke v celotni karieri, spet drugi želijo s tem počastiti svoje vzornike. Najljubša številka Maxa Verstappna, dirkača ekipe Red Bull, je 3, toda ta je bila v času, ko se je Verstappen priključil Formuli 1, že rezervirana in sicer s strani Daniela Rocciarda. Toda mladi Nizozemec je to težavo rešil na zelo pragmatičen način.

Sicer je Maxova srečna številka 3, toda to je pred njim izbral Daniel Ricciardo, zaradi česar se je moral Verstappen odločiti za drugo – Foto: HB Press

Svoji najljubši številki je dodal še eno trojko. Za ABTalks je pojasnil: “Pravzaprav je moja najljubša številka 3, ampak to je že vzel Daniel Ricciardo, zaradi tega je sam nisem mogel izbrati. Toda potem sem mislil: ‘Zakaj ne 33, se pravi še eno trojko zraven? To pomeni potem dvojno srečo.’ S številko 33 mi je uspelo in povrhu še dobro zgleda. Všeč mi je oblika trojke.

Nizozemec je ubral pragmatično pot in se odločil za dve svoji najljubši številki, torej 33 in do sedaj mu je ta prinesla srečo. Upa, da mu bo omogočila tudi naslov prvaka – Foto: HB Press

Do sedaj je številka 33 mlademu 22-letnemu Nizozemcu prinesla srečo. Na 102 dirkah je osvojil osem zmag in tri najboljša startna mesta. Leta 2016 je Verstappen v Barceloni osvojil svojo prvo zmago v Formuli 1 in se s tem okronal za najmlajšega zmagovalca dirke v zgodovini kraljevega razreda motošporta.