in , ,

RAIKKONEN: Kaj počnejo drugi?

Kimijev poskok iz 16 na 6 mesto v prvem krogu hvalijo in primerjajo s Senninim prehitevanjem iz Donigtona leta 1993. Iceman pa se sprašuje kaj so drugi počeli v 1. krogu

Kimi Raikkonen je štartal s 16. mesta in je bil edini dirkač izven deseterice najboljših, ki je štartal na mehki različici gum. Ker je pred dirko rahlo deževalo, je nivo oprijema močno padel. In to je Fincu pomagalo, da je v prvem krogu s spretnim prehitevanjem napredoval za 10 mest.

A ko se je steza osušila in je v ospredje stopila aerodinamika, oprijem in moč motorja, je Finec počasi nazadoval. Dirko je končal na 11. mestu in to potem, ko ga je nekaj krogov pred koncem prehitel bivši moštveni kolega Sebastian Vettel.

»Mislim, da nisem dobro štartal. Izgubil sem mesto, a kmalu zatem sem iskreno pomislil: Le kaj počnejo drugi? Imel sem dober prvi in ​​nato še drugi krog. Večina dirke je bila v hitrost spodobna. A nato sem pri menjavi v boksih imel nekaj težav. Na koncu pa sem zaradi starih gum izgubil boj za 10. mesto proti Vettlu. Konec koncev, smo potegnili kratko na koncu. Potrebujemo več hitrosti, potem bo vse postalo nekoliko lažje«, je povedal Kimi po dirki.

Robin Raikkonen občuduje vožnjo očeta Kimija na VN Portugalske. Skupaj sta si ogledala posnetek prvega kroga. Vir: @mintturaikkonen

Ekipa Alfa Romeo je kljub 11. mestu Kimija in in 15 mestu Antonia, ohranila prednost pred ekipo Haas. Še zmeraj so 8. med konstruktorji.

So pa med dirko in po driki različni dirkači in strokovnjaki pohvalili Raikkonenove sposobnosti. Izjave, pohvale, opazke Daniela Ricciarda, Maxa Verstppna in Anthonya Davidsona, si lahko ogledate spodaj.