Suzuka FP2: Drugi trening in provizoričen pole prav tako Bottasu

Valtteri Bottas je dobil tudi drugi prosti trening dirke za VN Japonske v Suzuki. Finec je bil za desetinko hitrejši od Lewisa Hamiltona, tretje mesto pa je zasedel Max Verstappen. V primeru, da bodo kvalifikacije v nedeljo zjutraj odpadle, bi to lahko bila tudi prva trojica na startnem redu nedeljske dirke.

Na drugem prostem treningu VN Japonske je vladalo izredno stanje. Zaradi odpovedi sobotnega dogajanja na stezi v Suzuki in morebitne odpovedi kvalifikacij v nedeljo zjutraj pred dirko, je drugi trening veljal tudi kot provizorične kvalifikacije. Tako kot na prvem prostem treningu je tudi tokrat Mercedes vozil v svoji ligi, za obema dirkačema srebrnih puščic je bil Verstappen, oba Ferrarija pa šele na četrtem in petem mestu.

Rezultati drugega prostega treninga, ki bi lahko veljal tudi kot startni red za nedeljsko dirko.

Tudi tokrat je bil najhitrejši Valtteri Bottas in sicer s časom kroga 1:27.785 minute, katerega je dosegel na mehki zmesi gum. Finec je bil za desetinko sekunde hitrejši od moštvenega kolega Lewisa Hamiltona. Okrog tri desetinke sekunde za Bottasom je zaostal Max Verstappen, ki je bil hitrejši od Ferrarijevega dvojca, kjer je bil Leclerc hitrejši od Vettla. Slednji je za kolegom zaostal za poldrugo desetinko sekunde. Šesti je bil Alex Albon, ki je za Vettlom zaostal le za dve stotinki sekunde.

Lewis Hamilton je za desetinko sekunde zaostal za moštvenim kolegom
Tretji pa je bil Max Verstappen, ki je prehitel oba Ferrarija

Sedmi je bil, tako kot na prvem treningu, znova Carlos Sainz z zaostankom 1,26 sekunde, osmo mesto je zasedel Sergio Perez (+1,51), deveto mesto je pripadlo Pierru Gaslyu (+1,56), deseti pa je bil Lando Norris (+1,57). Od enajstega mesta naprej pa so se razvrstili: Kimi Raikkonen, Daniil Kvjat, Romain Grosjean, Lance Stroll, Antonio Giovinazzi, Kevin Magnussen, Daniel Ricciardo, Nico Hülkenberg, Robert Kubica in George Russell.

Valtteri Bottas je poskrbel tudi za prvi omembe vreden pripetljaj drugega prostega treninga.

Omembe vredni primeri drugega treninga: Kljub dejstvu, da bi lahko drugi trening določil tudi startni red nedeljske dirke, pa na stezi ni bilo veliko pripetljajev. Za največji spodrsljaj je poskrbel Valtteri Bottas, ki se je po izhodu iz zadnje šikane zavrtel. Tik pred koncem treninga pa smo videli zelo tesno srečanje med Ricciardom in Magnussenom. Danec se je nahajal na simulaciji dirke, pred zadnjo šikano pa je naredil napako pri zaviranju. Daniel Ricciardo, ki pa je bil na hitrem krogu, je Danca prehitel po zunanji strani, očitno pa dirkač Haasa Avstralca ni videl in v zadnjem trenutku sta oba preprečila morebitno trčenje.