AL-ATTIYAH začel najhitreje, SAINZ s težavami zaradi preluknjane GUME

Nasser Al-Attiyah je bil najhitrejši na prologu relija Dakar 2021. Blizu mu je tudi Sebastien Loeb, za presenečenje dneva pa je poskrbel Brian Baragwanath.

Za ogrevanje na reli Dakar 2021, ki bo Savdski Arabiji potekal vse do 15. januarja, je bil danes na sporedu prolog. Nasser Al-Attiyah (Toyota) je postavil najhitrejši čas na kratki, vsega enajstkilometrski trasi. Med vodilnimi je tudi Sebastien Loeb s svojim novim prototipom.

Lokalni ljubljenec Yazeed Al-Rajhi je z nemškim sovoznikom Dirkom von Zitzewitzom postavil tretji najhitrejši čas. Na četrtem mestu je sledil Poljak Jakub Przygonski. Bernhard ten Brinke je s Toyoto Hilux končal na petem mestu.

Sebastien Loeb je prolog končal na desetem mestu. – Foto: Red Bull

Veliko smole je na prologu imel branilec lanske zmage, Carlos Sainz st., ki je že po kilometru poti preluknjal pnevmatiko: “Nato smo storili vse, da bi izgubili čim manj časa. Na koncu je Španec za Katarcem zaostal 36 sekund.”

Po letu premora se je na Dakar vrnil tudi devetkratni prvak svetovnega prvenstva v reliju, Sebastien Loeb, ki tekmuje s prototipom Bahrain Raid Xtreme Gas. Francoz je prolog končal na desetem mestu.

Med kamioni je najhitreje končal Belorus Siarhej Vijazovič (MAZ), pred moštvenim kolegom Višnjevskim in Macikom (Big Schock Racing) iz Češke. Lanski zmagovalec Karginov (Kamaz) je začel rezervirano in je trenutno na 11. mestu.