AITKEN bo na VN ŠTAJERSKE debitiral z Williamsom v Formuli 1

Jack Aitken, dirkač Formule 2, bo ta konec tedna na VN Štajerske na Red Bull Ringu debitiral v Formuli 1, saj bo odpeljal petkov prosti trening.

24-letni Aitken naj bi letos opravil en prosti trening Formule 1 v dirkalniku FW43 ekipe Williams. Moštvo iz Grova prav tako načrtuje, da bo na treh dirkaških koncih tedna nastopil tudi njegov tekmec v Formuli 2 Roy Nissany.

Jack Aitken je ob tem dejal: “Ta priložnost je zame čast, ki ji je treba zaupati in odločen sem pokazati, da je dobro utemeljen. Pokazal bom, kaj znam.” Dvakratni prvak Formule Renault 2.0 je leta 2017 v seriji GP3 (sedaj Formula 3) tekmoval z zdajšnjim stalnim dirkačem Williamsa Georgeom Russellom. Aitken se je nato preselil v Formulo 2 in lansko prvenstvo končal na petem mestu, kjer je z ekipo Campos osvojil tri dirke.

Poleg Aitkena bo letos za ekipo Williams na treh prostih treningih nastopil tudi Roy Nissany.

Z ekipo Campos nastopa tudi v letošnjem prvenstvu Formule 2, toda prvi dirkaški konec tedna je bil zanj frustrirajoč, saj je na sobotni dirki prejel 10-sekundno kazen Stop-and-Go, ker se je v formacijskem krogu nahajal na napačnem mestu. V nedeljo si je na sprinterski dirki, ki jo je dobil Callum Illot, opomogel in z osmim mestom ujel zadnjo točko.