in ,

Ali bi lahko VERSTAPPEN dobil še dodatne POL TOČKE? “To bomo preverili”

Točka za najhitrejši krog “dirke” VN Belgija bi šla – če bi se uvrstil med prvi deset – v roke Nikite Mazepina, novinca Formule 1 v ekipi Haas.

Mladi Rus je svoj najhitrejši čas za varnostnim avtom dosegel v drugem krogu, a ker je bila dirka prekinjena, naj bi štel čas prvega kroga. In tukaj v igro nastopa Max Verstappen.

V uradnih končnih rezultatih FIA-e, je bil zajet le štartni krog, zaradi česar bi Mazepin izgubil svoj najhitrejši krog, za katerega pa dirkač ekipe Haas ni dobil pol točke prvenstva, saj dirke – ali bolje rečeno sobotnih kvalifikacij – ni končal med deseterico najboljših. V krogu prej je bil najhitrejši Max Verstappen s časom 3:27.071 minute. Kljub temu pa dirkač Red Bulla še ni dobil te pol točke. Kolegi iz Motorsport-Magazin.com so Helmuta Marka soočili s svojimi ugotovitvami. Avstrijec je odgovoril: “Preverili bomo, želeli bi, da dobimo te pol točke.

Red Bull bo preveril, ali lahko Max Verstappen za farso v Belgiji dobi dodatne pol točke za najhitrejši krog, toda verjetnost je majhna, kajti ni odpeljal celotne razdalje kroga – Foto: HB Press

Po poročanju nemškega portala, obstaja verjetnost, da tokrat za najhitrejši krog ne bo dodeljene te pol točke, saj pravilnik zahteva, da mora biti odpeljan “veljaven krog“. Edini krog za razvrstitev je bil tisti, ki se je začel iz boksov in dirkači so tukaj prevozili le 6,88 kilometra. Običajen krog s Spaju pa je 7,004 kilometra. Nedvomno je, da se bo ta zadeva nadaljevala.